Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

8 obľúbených aplikácií pre Windows 7

Windows 10 ponúka veľa nových a zaujímavých funkcií. Pokiaľ ale ešte stále preferujete Windows 7, určíte vás poteší krátky zoznam ôsmych aplikácií, ktoré vám prácu s počítačom uľahčia a spríjemnia. Nech už sa jedná o organizáciu súborov, alebo pracovnej plochy, či o nastavenie množstva svetla z monitora. 
 

Total Commmander

Zorganizujte si svoje súbory

Total Commander je prvou aplikáciou na našom zozname a doporučujeme ho všetkým užívateľom Windows 7. Je asi jednou z najznámejších aplikácii, ktoré sa zaoberajú organizáciou súborov.

 

Podstatou tejto aplikácie je správa súborov formou panelových okien obsahujúcich výpis adresárov a súborov. Total Commander pracuje so všetkými diskami počítača, dokonca je schopný vďaka FTTP klientovi manipulovať i so vzdialenými diskami.

Medzi jeho funkcie patrí nie len otváranie, kopírovanie a presúvanie súborov, ale i písanie vlastných pluginov. V tomto smere sú možnosti Total Commandera takmer neobmedzené.

Aplikácia je tiež schopná pracovať s archívmi formou adresárov a podporuje širokú škálu formátov (zip, arj, tar, lzh, gz, tgz, rar, uc2 atd.). Pokiaľ vám tieto funkcie stále nestačia, je možné pridať ďalšiu podporu pomocí API.

Stiahnuť z webu vývojárov

Stardock Fences 

Urobte si na ploche poriadok

Radi ukladáte dokumenty na pracovnú plochu? Alebo iba chcete mať okamžitý prístup k súborom či aplikáciám? Fences je miniprogram od Stardock, s ktorým budete mať vždy prehľad o tom, čo na vašej ploche je a do ktorej skupiny to patrí.


U Fences ide vlastne o nomen omen. Doslovný preklad názvu je “oplotenie” a aplikácia sama tiež ako oplotenie funguje. S pomocou softvéru si tak na ploche vytvoríte “záhradky”, kam môžete umiestňovať súbory či aplikácie podľa svojho vlastného uváženia.

Stiahnuť z webu vývojárov

GIMP

Freeware alternatíva k Photoshopu

Pracujete s editáciou grafiky? Pokiaľ vám teda Windows Maľovanie nestačí a Photoshop od Adobe je pre vás finančne i časovo náročný, zvoľte si programček GIMP. Je zadarmo a funkciami sa vyrovná i samotnému Photoshopu.

Nájdete tu škálu funkcií pre vytváranie obrázkov i nástrojov pre ich spracovanie a okrem iného tiež paletu filtrov s najrôznejšími efektmi. Gimp môžete tiež použiť ako konvertor formátov.

Stiahnuť z webu vývojárov

Notepad++ 

Editujte texty a i zdrojové kódy

Pôvod aplikácie Notepad++ musíme vidieť v klasickom poznámkovom bloku od Microsoftu, ktorý nájdete v každé verzii Windows. Autorov Notepad ale prestal baviť. A tak ho vylepšili.

Oproti poznámkovému bloku je Notepad++ obohatený o možnosť editovať viacero súborov naraz. To sa deje formou panelov, paralelne umiestených vedľa seba.

Okrem editácie obyčajných textov má ale Notepad++ veľkú výhodu najmä pre programátorov. Je možné v ňom editovať i zdrojový kód. Veľké množstvo najbežnejších procesov má táto aplikácia optimalizovaných, takže kódovanie je rýchlejšie a programy majú menšiu veľkosť.

Notepad++ obsahuje i kontrolu pravopisu a podporuje radu jazykových mutácii.

Stiahnuť z webu vývojárov

Foxit Reader

Bezplatný program pre čítanie PDF súborov

Pre čítanie PDF súborov sme všetci zvyknutí na program Adobe Acrobat Reader. Existuje ale i lacnejšia a systémovo menej náročná alternatíva: Foxit Reader.

Rýchlejšie prezeranie, obdobná ponuka funkcií a ovládania ale menšie nároky na hardware. To všetko je k dispozícii v rámci bezplatnej verzie aplikácie Foxit.

Menšou nevýhodou Foxit je to, že nepodporuje pokročilé funkcie ako sú napríklad PDX súbory (katalógy). Výhodou je naopak prezeranie v záložkách.

Stiahnuť z webu vývojárov

Rufus

Vytvorte si bootovací USB

Jednoduchá aplikácia pre vytvorenie bootovacieho USB. Pokiaľ ste si napríklad stiahli ISO obraz a potrebujete z vášho USB vytvoriť inštalačné médium, alebo v prípade, že chcete flashovať BIOS, alebo iný firmware, Rufus vám s tým pomôže.

Výhodou tejto aplikácie je, že po vytvorení bootvacieho USB môžete flashku naďalej využívať pre ukladanie a prenos dát. Funkciu bootovania to nenaruší. 
 

Stiahnuť z webu vývojárov

EnhanceMySe7en

Upravte si Windows 7 podľa svojej chuti

Ste taký “počítačový kutil”? Všimli ste si na Windows 7 niečo, čo by ste najradšej vyhodili alebo upravili? Potom doporučujeme software EnhanceMySe7en, s ktorým to všetko dokážete. Pomocou neho môžete v konečnom dôsledku zvýšiť výkon počítača a zjednodušiť si prácu s ním.

Od zobrazenia správ o chovaní systému, cez čistenie systému a jeho registrov, až po defragmentáciu, či tvorbu obnovovacieho kódu. Samotný EnhanceMySe7en vás upozorní na ponuku vylepšenia, ktorú môžete v systéme urobiť.

Najväčšou výhodou tohto softwaru je ale množstvo dát a nástrojov, ktoré merajú jednotlivé procesy ako sú pracovný čas, teplota počítača a podobne. S týmito nástrojmi tak môžete jednotlivé aspekty sledovať a upravovať ich výkon tak, aby sa vám s Windows 7 pracovalo čo najlepšie.

Stiahnite tu

f.lux

Chráňte si zrak

“Nepozeraj sa toľko do toho monitoru, pokazíš si zrak!”, vravievali nám stále ustarané mamičky. A zrejme mali pravdu. Cez deň je síce vyžarovanie monitora znesiteľné, no večer, či v noci môže nadmerné osvetlenie a jeho farba pôsobiť na ľudské oči negatívne.

Možno namietnete, že stačí upraviť vlastnosti jasu na monitore, to ale nie je tak celkom pravda. Problém totiž nie je len v tom, aké množstvo svetla monitor vyžaruje, ide i o teplotu farby tohto svetla. Väčšina monitorov vyžaruje modrasté svetlo, ktoré najmä v noci pôsobí nepríjemne a môže negatívne ovplyvniť ľudský spánok - jeho dĺžku a kvalitu. 
 

Všetky tieto problémy rieši jednoduchá aplikácia f.lux, ktorá automaticky upravuje intenzitu a farbu svetla podľa dennej hodiny a miesta, na ktorom sa práve nachádzate.

Stačí len pri počiatočnom nastavení vložiť vašu lokáciu, čas a napríklad i to, aké osvetlenie doma používate. Softvér si potom automaticky vypočíta, kedy vo vašom časovom pásme zapadá slnko a ako nastaviť parametre vyžarovaného svetla tak, aby neubližovali, ale naopak pomáhali.

Stiahnuť z webu vývojárov

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí