Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Creators Update - čo prinesie nová aktualizácia Windows 10?

Prípravy na ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá sa von dostane pravdepodobne v marci, už sú v plnom prúde. Ako už jej názov napovedá, radosť z nej budú mať predovšetkým ľudia s kreatívnou dušou. Ale nielen tí. Čo teda čaká tých, čo majú desiatky?

Nový 3D svet

Všetkými obľúbená aplikácia Maľovanie sa dočká nového rozšírenia o jednu zásadnú funkciu - vytváranie objektov v 3D. Podľa Microsoftu by mala byť táto aplikácia veľmi jednoduchá a zvládnuť by ju mal aj človek bez grafického vzdelania. Zaujímavejší pôžitok budú mať majitelia dotykového tabletu. Objekty namaľované v tejto aplikácii sa budú môcť vkladať napríklad aj do Powerpointe.

 

Pre väčšiu predstavu sa môžete pozrieť na video https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=o6TfhWY6WoI

Rýchlejšia aktualizácia

Tento update poteší asi všetkých užívateľov Windows 10. Obrie aktualizácie totiž zaberú veľa času hlavne tým, že sa sťahuje veľké množstvo dát. To by sa malo s Creators Update zlepšiť asi o tretinu. Riaditeľ programu Windows Insider, Bill Karagounis, hovorí o nových aktualizáciách toto: "Rozdielová dáta obsahujú len zmeny, ktoré sa v kóde udiali od minulej aktualizácie, nie celý nový build."

Lepšia komunikácia s priateľmi

Zaujímavá bude určite aj aplikácia nazvaná MyPeople, ktorá bude slúžiť ako také vstupné vrátka do ostatných komunikačných programov. Prepojí tak navzájom treba Skype, Wech, Slack a ďalšie. Bude tak oveľa jednoduchšie komunikovať s ostatnými z jedného miesta. Navyše si MyPeople jednoducho pripnete na panel úloh, kde budete okrem chatovanie mať možnosť posielať aj dokumenty, fotky či aplikácie.

Online turnaje

Ukážte svoje schopnosti nastreamované na internete. Prostřednitvím fukcie zvané Arena budete mať možnosť súperiť v turnajoch ako proti hráčom s Windows 10, tak s majiteľmi herných konzol Xbox One.

 

Čo ďalej?

S najväčšou pravdepodobnosťou by sa v Creators Update mal objaviť aj program Groove Music Maker pre úpravu hudobných súborov. Tešiť sa môžeme aj na novinky ohľadom virtuálnej reality s aplikáciou Hololens.

 Nezabudnite, že tieto a ešte mnohé ďalšie aplikácie sú súčasťou balíka Windows 10, ktorá je zadarmo.

Kúpte si Windows 10 ešte dnes. 

Pozn. Všetky fotografie, ktoré sú vo článku použité, pochádzajú z www.microsoft.com.

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí