Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Nové mapy s aktualizáciou Windows 10

Nová, toľko očakávaná, aktualizácia Creators Update pre Windows 10 je na svete a s ňou prichádza plno noviniek. Okrem všetkých tých kreatívnych vychytávok, o ktorých sme informovali ešte pred spustením, je potrebné sa bližšie pozrieť na jedno z najväčších prekvapení - na mapy.

Kreslenie po mape


Mapy vo Windows teraz majú (oproti mapám napríklad v Google) veľkú výhodu. Možno vás táto funkcia už niekoľkokrát napadla a vy ste si hovorili, keby tu tak bola! A hľa! Ceruzka v mape je naozaj realitou. Môžete si tak nakresliť trasu (použite funkciu Písanie dotykom), ktorú by ste chceli absolvovať. Mapa vám ju prispôsobí reálnym cestám a vymeri vzdialenosť.

 

3D vzhľad

Jednou z najviditeľnejších zmien je prechod na 3D. Dajte si režim Mesta v 3D, priblížte si mapu z výšky a prezerajte si mestá alebo prírodu v oveľa realistickejšej podobe. Ďalšou výhodou je tak zvané MapBillboard rozhranie. Tie vám ukazujú detailný obrázok alebo popis objektu.

Obľúbené miesta

Kaviarne, hrady, zámky, mestá, rybníky - všetky miesta, ktorá sa vám páči, si teraz môžete označovať ľubovoľne na mape a robiť si tak svoju databázu alebo lepšie povedané kolekciu skvelých miest. Táto praktická funkcia vám pripomenie miesta, ktoré ste navštívili a chcete sa tam vrátiť, alebo tá, na ktoré sa ešte len chystáte.

Vylepšovanie mapy

Viete o nejakom mieste, ktoré je bežne prístupné, ale na mape nie je zobrazené? Poznáte nejaké cesty, ktoré mapa evidentne vôbec nedokáže rozoznať? Viete, že kaviareň v tej a tej dedine má otváracie hodiny, ktoré na mape nevidíte? Pomôžte mapu vylepšiť!

Mapy sa vraj budú ešte ďalej vylepšovať, ale zatiaľ to vyzerá, že nám už teraz dokážu celkom obstojne poslúžiť. Že ešte nemáte Windows 10? Kúpte si ho za zlomkovú cenu.

 

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí