Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Windows 7: Tri funkcie, o ktorých ste nevedeli

Windows 7 ponúka veľa zaujímavých a praktických funkcií, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. V tomto článku sa dozviete o troch z nich, ktoré vám pomôžu mať lepší prehľad o stave systému, prístup k nastaveniam a prídu vhod pri riešení úloh.

God Mode

God Mode (alebo “božský mód”) je funkcia so zaujímavým názvom a ešte zaujímavejšími vlastnosťami. Pomocou God Mode totiž môžete meniť nastavenie vášho počítača z jedného miesta bez nutnosti prechodu medzi jednotlivými nástrojmi. Ako na to?

Jednoducho vytvorte nový súbor a pomenujte ho nasledovným spôsobom:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Po potvrdení sa zo súboru stáva aplikácia, ktorú spustíte kliknutím na jej ikonku. Následne uvidíte všetky nastaviteľné možnosti vo vašom zariadení. Ovládate tak všetky nastavenia z jedného miesta. Je to jednoduché, prehľadné a pohodlné. 

Tip: Nevytvárajte tento nový súbor na ploche, funkcia God Mode sa takto nemusí dať spustiť.

Monitor spoľahlivosti

Pokiaľ máte pocit, že vás systém neposlúcha (je výrazne pomalší ako predtým, zasekáva sa pri základných operáciách apod.), skúste ďalšiu funkciu, ktorú Windows 7 obsahuje. Tzv. monitor spoľahlivosti pomáha užívateľovi zistiť, či a kde sa v systéme nachádza problém. Ako ho spustiť?

Kliknite na Štart a dajte vyhľadávať kľúčové slovo “spoľahlivosť”. Ukáže sa vám položka Zobraziť históriu spoľahlivosti, na ktorú kliknite. Graf, na ktorom budete vidieť prehľad toho, ktoré programy zlyhali, a kedy. Informácie sú rozdelené do 3 kategórii: Kritické udalosti, Upozornenia a Informatívne udalosti. Pre vás bude dôležitá prvá skupina.

 

Pre vyriešenie danej udalosti kliknite Vyhľadať riešenie v stĺpčeku Akcia.

Kalkulačka

Poslednou skrytou funkciou Windows 7, o ktorej si v tomto článku povieme, je rozšírené nastavenie kalkulačky. Ste určite zvyknutý na kalkulačku zo starších verzií, ktorá obsahuje klasická nastavenie, ktoré sa časom moc nemenilo. Určite vás ale poteší, že vo Windows 7 nájdete veľa nových funkcií vrátane prevodu jednotiek ako váhy, teploty, obsahu apod. Naviac obsahuje možnosť spočítania hypotéky či spotreby benzínu. Po dobu, kedy je program spustený, pamätá si históriu vašich výpočtov. Skrátka veľmi praktický program oproti kalkulačkám z minulých Windows  systémov.

Dúfame, že vám tento článok pomôže zjednodušiť a spríjemniť prácu s Windows 7.

Chcete skúsiť nové a praktické funkcie vo Windows 7? Objednajte si tento systém u nás! 

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí