Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Overte svoju licenciu

Ako rozoznať ten pravý softvér od nelegálnych falzifikátov? Ako spoznáte, že ste narazili na podvodníka?

Nekupujte Windows vo vreci

 

Na to, že sa jedná o nelegálny softvér, nikto spočiatku ani nemusí prísť. Existuje však pár signálov, vďaka ktorým môžete vytušiť faloš.

Čítajte recenzie

Vďaka webovým srovnávačům sa v tejto dobe našťastie môžeme dočítať plno reakcií na daný produkt od ostatných ľudí. Na základe toho si môžete o predajcovi urobiť vlastný obrázok a rozhodnúť sa, či si Windows kúpiť, alebo radšej vybrať niekoho hodnovernejšieho.
Tip: Nenechajte sa zmiasť niekoľkými pozitívnymi ódami, ktoré na seba spievajú sami predavači nelegálneho softvéru. Tie môžete bohužiaľ čítať aj od ľudí, ktorí si zakúpili falzifikát a ani netušia, že boli napálení. Takéto problémy s tým spojené ešte len čakajú.

 

Nízka cena neznamená vždy výhru

Operačný systém Windows priamo od Microsoftu nie je úplne za babku a práve preto sa na ňom snaží zarobiť veľa predajcov nelegálnou cestou. K falošným kópiám tak môžete prísť hlavne na aukčných portáloch, ale aj špeciálnych webových stránkach. Tie zvyčajne končí napríklad takto:

 

Alebo takto:

 

Predajcovia s nelegálnym softvérom sa neubránia problémom a skôr alebo neskôr sú nútení svoj projekt ukončiť. Buď prestane ich obchod prekvitať na základe hromadiacich sa negatívnych recenzií všade po internete, alebo je ich činnosť ukončená zo strany zákona. Tak ako tak, nechajú napáliť mnoho neinformovaných ľudí, ktorí vďaka nim majú len zbytočné trápenie.

Ak ste si Windows od nelegálnych predajcov objednali a:

  • naozaj vám prišiel domov
  • a potom sa vám podarilo softvér nainštalovať
  • môžete stále čakať určité ťažkosti, ako napríklad riziko trestného postihu za používanie nelegálneho softvéru, riziko straty dát, riziko straty súkromia a pod. Viac informácií si môžete prečítať na oficiálnych stránkach Microsoftu
 

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí