Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

32bit alebo 64bit verziu?

32bitové a 64bitové (označované často x86 a x64) sú odvodené od spôsobu, akým procesory spracovávajú informácie. 64bitové verzie systému sú schopné využívať viac pamäte a ukladať procesy v pamäti RAM namiesto na pevnom disku. Tým dochádza k efektívnejšej správe procesov a celkovému zvýšeniu výkonu PC, čo je ideálne pre náročné hry, CAD alebo editory obrázkov a videí. Nevýhodou môže byť možnosť spomalenia 32bitových aplikácií alebo dokonca ich nekompatibilita. Ďalšou vecou k zváženiu je to, že pre niektoré hardvérové zariadenia nemusia byť k dispozícii 64bitové ovládače.

 

Akú verziu môžem do svojho PC kúpiť?

Ak je Váš počítač osadený 64bitovým procesorom a pre ďalší hardvér sú k dispozícii 64bitové ovládače, potom je možné 64bitovú verziu systému Windows vrelo oporučiť. Ak uvažujete len o upgradu operačného systému a chcete zistiť, či Váš počítač využíva 32bitovú alebo 64bitovú verziu, postupujte podľa nasledujúceho návodu.


 

 

Stiahnutím a spustením programu SecurAble preskúmate procesor vo vašom počítači (či už stolnom alebo notebooku) a informuje vás o prítomnosti, absencii alebo operatívnej schopnosti troch moderných funkcií procesoru. Nás bude zaujímať predovšetkým určiť, či je náš proces 64-bitový alebo 32-bitový, aby sme vedeli, aký typ operačného systému môžeme spoľahlivo používať.

 

  • v prvom rade nám SecurAble prezradí, aký procesor v počítači používame
  • nasleduje detekcia hardvérovej podpory detekovanie a predchádzanie vykonaní kódu v oblasti dát každého programu (ochrana proti hackerským útokom a malvéru všeobecne)
  • tretia analýza slúži pre systémovú virtualizáciu (napríklad pre virtuálne Windows XP mód), ktorý oceníme vo verzii Windows 7 Professional.

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí