Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Migrácia profilu užívateľa

Kúpili ste si nový počítač, ale radi by ste v ňom mali svoje staré nastavenia? Nechce sa Vám kopírovať všetky dôležité súbory ručne? Potom isto oceníte program Migrácia profilu užívateľa (ďalej len MPU), ktorý Vám s prenosom dat efektívne pomôže.

Výhodou prenosu informácii pomocou tohto programu je nielen jednoduchá práca, ale i rýchlosť realizácie. Vďaka prieskumníkovi súborov si môžete vybrať presne tie súbory, ktoré potrebujete preniesť. Naviac je proces plynulý a neseká sa. Novinkou totiž je, že program preskakuje súbory, s ktorými si nevie rady, a na konci procesu Vám len zahlási, o ktoré dáta sa jednalo.

Možnosti prenosu

Pri prenose máte viacero možností, ako na to.

Môžete použiť špeciálny kábel nástroja MPU, ktorý ste si kúpili spolu s počítačom. Pokiaľ ste ho doma nenašli, je stále k dispozícii v obchodoch s elektronikou. Pred zapojením káblu do starého počítača ale najskôr vložte CD, ktoré ste dostali spolu s káblom, a nainštalujte MPU.

Druhou možnosťou je migrácia pomocou siete. Oba počítače musia byť samozrejme na tuto sieť napojené. Potom už len spustite MPU v novom počítači, a riaďte sa pokynmi.

Zrejme najschodnejšou a najjednoduchšou cestou je ale prenos cez USB alebo externý disk. Ak si vyberiete túto možnosť, doporučujeme USB disk/HDD s čo najväčšou kapacitou pre prenos.

Malé upozornenie: Prenášať sa dajú len nastavenia, nie programy samotné. Preto si najskôr nainštalujte svoje programy do nového počítača, a až potom spustite MPU. Tak sa Vám nastavenia nainštalujú správne.

Bezpečnosť pri migrácii

Pri prenose môže dôjsť i k skopírovaniu škodlivého softvéru. V starom PC preto doporučujeme všetko prejsť antivírovým programom a programami chrániacimi proti spywaru. Po úspešnej migrácii otvorte programy v novom PC a uistite sa, či nedošlo k preneseniu škodlivého softvéru.

*Videá a obrázky sú z české prostredia Windows

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí