Máte už vytvorený účet? Vytvoriť nový

Správa účtu

Nastavenie slovenského jazyka vo Windows 7

Aj keď žijeme v dobe, kedy anglický jazyk ovláda do určitej miery väčšina používateľov, nemusí to vyhovovať všetkým. Windows 7 preto ponúka možnosť zmeny jazykových nastavení. V prvom rade si tu ukážeme postupy pre zmenu jazyka zobrazenia, to je jazyk textov, ktoré vidíte v dialógových oknách alebo na lištách. Nasledovne vysvetlíme, ako zmeniť a pridať jazyky zadávania (jazyk, v ktorom píšete).

Zmena jazyka zobrazenia

Nasledujúci postup platí len pre niektorých používateľov. Zmeniť jazyk zobrazenia je totiž možné len pre operačné systémy Windows 7 Ultimate a Enterprise. Pokiaľ teda máte Home alebo Professional, zmena nebude možná.

Sledujte cestu Štart – Ovládacie panely – Hodiny, jazyk a oblasť – Oblasť a jazyk – Klávesnica a jazyky – Jazyk zobrazenia – Nainštalovať/odinštalovať jazyky
Potom si vyberte požadovaný jazyk a riaďte sa pokynmi. Ak sa vám po inštalácii zmeny neprejavia, je to pravdepodobne spôsobené tým, že program nepodporuje kódovanie UNICODE.

Pre napravenie sledujte vyššie spomínanú cestu, a v okne Oblasť a jazyk vyberte Správu. Potom kliknite na Jazyk pre programy nepodporujúci kód Unicode a nasledovne na Zmeniť. Po zadaní hesla/potvrdení reštartujte počítač.

Pridanie a zmena jazyka zadávania

Súčasťou systému Windows je aj široká škála jazykov. Pre ich aktívne využitie ich ale musíte pridať do zoznamu jazykov. Pozrite sa, ako na to (video v českom jazyku):

Keď potom budete chcieť písať niečo v inom jazyku, stačí si tento jazyk nájsť a zvoliť v pravom dolnom rohu na lište.

*Obrázky a videá sú v českom jazyku a prostredí Windows.
 

Položka bola pridaná košíka

Doprava zdarma & 30-dňová záruka vrátenia peňazí